ALLAHA EN YAKIN OLMAK İSTERMİSİN O ZAMAN SECDE ET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ALLAHA EN YAKIN OLMAK İSTERMİSİN O ZAMAN SECDE ET

İSLAM İ KONULAR VE PC PROGRAMLARI

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ Empty
MesajKonu: PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ   PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ EmptyC.tesi Ağus. 30, 2008 11:30 pm

PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ ?

PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ Peygam10

Alemlerin sultanı efendisi hakikat rehberi el emin müminlerin emiri
güvenilirhakkı batıldan ayıran özelliği insanlar arasında
hakem yılmadı islam davasını anlatan yaşayan (oku rabbin için )
denildiğinde okuyan ondan mucizeler istenildiğinde şakkül
kamer ayın ikiye bölünmesi o doğarken iran,ın kisra saraylarının yıkılması
insanlar sevdi sahabe sevdi bizde seviyoruz neden mi? kuran ,ı kerimde anlatılan
kıssalar onu melekler sevdi taş sevdi diken sevdi dağlar mağara arkadaşlarısevdi
onun yolunda ne cefalar çekildi: bunu tüm dünyaya haykıracağız onu anlamak onu
yaşamak apayrı bir duygudur: onun bizim gibi eli, ayağı, gözü, kulağı, ağzı, dili, kalbi, vardı:
bütün insanlar gibi anneden babadan doğmuş kundağa sarılmış bebek doğmuş bazen ağlamış bazen oynamış zıplamıştı velhasıl (cc) tarafından ona üstün
meziyetler verilmiştir: fizyolojik olarak mükemmel doğmuştur:fahri kainat efendimiz: ailesi akrabası çevresi arkadaşları milleti vardı.konuşur tebessüm eder doğruluğu dürüstlüğü adaletli olmayı severdi sevdiğive sevmediği şeyler olurdu yemek yer su içer istirahat eder çarşıya çıkıp ihtiyaçlarını temin ederdi. yol gösterici örnek insan bir rehber
doğruya iletici bir önderdi. ilahi nizamın son hak savunucusu tebliğcisiydi. (cc) sevmiş bu sevgi uğruna alemleri yaratmış peygamberlik vasifesini ona vermiş çeşitli vesilelerle insanlar arasında itibarını artırmıştır.
gençliğinde el emin oluşu kendisine verilen emanete tüm anlamıyla koruması kabe onarıldığı anda :hadis i şerifte hacerül esved u teala tarafından yollanacak herkesin davet ettiği yere gitmeyip devenin oturduğu yerde ilk cami
yapılacak akıllara apayrı bir güzellik katacak büyük bir savaşı önlemiş çünkü ilahi dava omuzlarına bindiği zaman yine hakem olacaktı. ayeti kerimede: ( biz seni ancak alemlere bir rahmet olarak gönderdik ) aynı şekilde
ümmüydi.doğruyu doğru zamanda doğru bilgilere doğru şekilde anlatırdı. kendisine soru sorulduğu zaman teker teker anlatırdı. cesur bir asker dirayetli bir komutan idi. hak ile batılın mücadelesi sözden öte geçip silaha dönüştüğünde galibin belirlenebilmesi için silahlar konuştuğunda zırhını giyer kılıcını kuşanıp rabbinden yardım dileyerek ashabı ile birlikte düşmana karşı savaşırdı hem cesur bir komutan olur. düşmana karşı birliğini komuta ederdi. ordunun zaafa düştüğü zamanlarda ümitsizliğe kapılmazdı.
orduyla güzel iştişare ederdi.
doğdu : ümmetim ümmetim dedi.
yaşadı: ümmetim ümmetim dedi.
israda: ümmetim ümmetim dedi.
huzuru ilahide: ümmetim ümmetim dedi.
can boğazda son nefeste:ümmetim ümmetim dedi.
lüvail hamd bayrağı elindeyken:ümmetim ümmetim dedi.
mizan terazisi nin başında:ümmetim ümmetim dedi.
makam - ı - mahmud da ümmetim ümmetim dedi.
kıldan ince kılıçtan keskin sırat köprüsünde:ümmetim ümmetim dedi.
havza - i - kevser başında :ümmetim ümmetim dedi.
bütün peygamberler ve insanlar nefsim nefsim diye feryat ederken ...?
cennetin kapısında ( gir ya muhammed ) (s.a.v )diye nida olunduğunda
gözleri yaşlı boynu bükük kalbi mahzun bir halde :
ya rabbi ;...! ümmetim ümmetim diyecektir.)
selam ve dua ile....
garipyolcu2008@hotmail.com
Bİ ABİMİZDEN ALINTIDIR
http://secadem.forummum.com

PEYGAMBERİMİZ ( S.A.V ) NEDEN SEVİYORUZ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-