ALLAHA EN YAKIN OLMAK İSTERMİSİN O ZAMAN SECDE ET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ALLAHA EN YAKIN OLMAK İSTERMİSİN O ZAMAN SECDE ET

İSLAM İ KONULAR VE PC PROGRAMLARI

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Papa'dan tarihi özür: Utanç duyorum

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Papa'dan tarihi özür: Utanç duyorum Empty
MesajKonu: Papa'dan tarihi özür: Utanç duyorum   Papa'dan tarihi özür: Utanç duyorum EmptyÇarş. Ağus. 27, 2008 5:08 pm

Papa 16. Benediktus, Avustralya'da büyük tartışmalara neden olan rahiplerin cinsel tacizi skandalına ilişkin utancını dile getirdi.
19 Temmuz 2008 / 18:20
Reklam
Dünya Gençlik Günü kutlamalarına başkanlık etmek üzere Avustralya'da bulunan Papa 16. Benediktus, Sidney'de Avustralyalı piskoposlar ve papaz okulu öğrencileri önünde yaptığı konuşmada, "bu milletin bazı rahip ve din adamlarının çocuklara cinsel tacizde bulunmasından utanç duyduklarını" belirtti.

Papa, cinsel tacize uğrayanların çektiği acılardan "derin üzüntü" duyduğunu ve aynı acıyı paylaştığını da söyledi.

Bu kötülüğü yapanların kesinlikle cezalandırılması gerektiğini belirten Papa, cinsel tacize uğrayan çocukların sevgi ve özene ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Papa'nın "bu özrü" ayrı bir önem taşıyor, çünkü Papa, daha önce de Amerikan Katolik Kilisesi'ni lekeleyen rahiplerin cinsel taciz skandalından "büyük utanç duyduğunu" söylemiş, hatta Washington'da gizlice "kurbanları" kabul etmişti. Ancak Papa, Avustralya'daki bu konuşmasıyla ilk kez halka özürlerini sunmuş oldu.
http://secadem.forummum.com

1 sayfadaki 1 sayfası